2.b klases ceļojums meža ainavu ieskautajā Zemgales līdzenumā

Izzinot Latviju mācību stundās, mūsu uzmanību  raisīja viens no lielākajiem Latvijas līdzenumiem – Zemgales līdzenums. Noskaidrojām, ka tas lepojas ar iekoptajiem un zaļo mežu skavās ieskautajiem laukiem. Tāpēc mācību gada beigas mēs nolēmām iepazīt tuvāk Zemgales reģionu, ciemojoties tajā klātienē.

 Apmeklējām  Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē, kas ir viena no bērniem draudzīgākajām un tūristu iecienītākajām vietām Latvijā. Pastaigājāmies gar gleznainajiem Tērvetes upes krastiem un redzējām, cik,  Annas Brigaderes radītie, pasaku lugu tēli lieliski papildina meža ainavu.

          Bijām Rūķīšu mežā – pasaulē, kas raisa fantāziju un vilina savā pasaku valstībā, īpaši mūs sajūsmināja košā rūķu pilsēta Čiekure.

Uzkāpām  arī 39 metrus augstajā Tērvetes koka skatu tornī, no kura virsotnes  paveras elpu aizraujošs skats pār Zemgales līdzenumiem.

Nofotografējamies pie senākās koka skulptūras parkā –  Meža Ķēniņa, izšūpojāmies  Sila raganiņas slotā, sasveicinājāmies ar zirnekļiem, sikspārņiem, kā arī  pasēdējām un patērzējām ar Sila raganiņu par meža iemītnieku dzīvi pavasarī, par to, cik svarīgi ir ievērot labas uzvedības noteikumus mežā.

Izstaigājuši Sprīdīša pasauli, ekskursijas noslēgumā mēs izmantojām iespēju izbaudīt īstu tropu klimatu, iepazīties ar mitro tropu augu daudzveidību, redzēt un sastapt pārsteidzošu formu un dažāda izmēra tauriņus no visas pasaules tropu mežiem. Uzzinājām daudz interesanta par tauriņu uzbūvi un dzīvesciklu, attīstību, raksturīgākajām iezīmēm un barošanās paradumiem.

Šī ekskursija bija lieliska iespēja pilnveidot savas zināšanas par dabaszinību stundās apgūto dzīvo dabu un Latvijas krāšņajām ārēm.   

2.b klases audzinātāja Jeļena Gaļiļejeva


© 2023 Jaunogres vidusskola – izstrāde verpejs.lv