Daiļrades aizkulisēs: par grāmatas ilustratoru

Eiropas autoru dienā 25. martā mūsu skolā notika tikšanās ar Anastasiju Majevsku  grāmatas “Kā mācīties vieglāk, ātrāk un  labāk?”  ilustrāciju autori. Grāmatas teksta autors Indars Kraģis.
Grāmatā ir padoms  – „Mācies no reāliem dzīves piemēriem, kurus var atrast, lasot vai klausoties pieredzējušu speciālistu intervijas”. Nastja pagaidām ir sava profesionālā ceļa sākumā, bet tikšana sanāca interesanta!
Daži intervijas fragmenti :
-Pastāsti nedaudz par grāmatas ilustrēšanu,  kā tas sākās?
– Reiz ķīmijas stundā 10. klasē zīmēju kaut ko savu un klausījos skolotāju, bet viņš pēkšņi pienāca klāt un ieraudzīja manu zīmējumu. Viņš mani saprata un ieteica darbus parādīt profesionālim. Jau 11. klasē, kad mums radās kultūras un mākslas skolotājs Indars Kraģis, es viņam parādīju savus darbus. Indars drīzumā piedāvāja sadarbību pie jaunās grāmatas, un daļa brīvlaika pēc 11. klases pagāja rūpīgā, bet priecīgā darbā. Protams, es jutu atbildības nastu par savu darba daļu un centos paveikt darbu, nenovilcinot termiņus. Mani tuvinieki pat uztraucās, ka maz atrodos gaisā.

Kas bija grūtākais šajā projektā?
– Bija šaubas par zīmējumiem, vēlāk nāca idejas, kā varēja būt citādi.

Un tā grāmata iznāca, kādas sajūtas radās?
– Sapratu, ka man tas patīk!

-Pastāsti ,cik ilgi nodarbojies ar zīmēšanu, gleznošanu?
Bērnībā ar jaunāko māsu bieži nācies ciemoties pie vecmāmiņas un tur gleznojām. Vecmāmiņa ir profesionāla māksliniece, bet nekad mūsu bērnu darbus nav kritizējusi, tikai slavējusi! Vidusskolā es mācījos glezniecības studijā.

– Vai ir kādi noteikti mākslinieki vai ilustratori, kuru daiļradei ir ietekme uz tevi?
– Jā, man ļoti tuva ir britu ilustratora Kristiana Birmingema daiļrade!

-Kā tiec galā ar radošiem blokiem vai negaidītām grūtībām darba procesā?
– Saprotu, ka vajag atpūtu un… nodarbojos ar citu daiļradi – man patīk adīt, taisu rotaļlietas no papjēmašē!

Ko ieteiksi pusaudžiem, jauniešiem, kuri sapņo realizēties līdzīgā jomā.
-Ieteikšu būt atvērtiem, apmainīties radošiem atradumiem, rezultātiem ar tiem, kas sapratīs, atbalstīs un pat kritizēs konstruktīvi. Un noteikti parādiet savus darbus vecākajiem, piemēram, skolotājiem un profesionāļiem jums tuvajā jomā!

– Paldies Nastja, lai veicas!
Tikšanu organizēja skolas bibliotekāre  Jeļena Ballode


© 2024 Jaunogres vidusskola – izstrāde verpejs.lv