Projekts “Uzmanību! Distance (ar valsti) samazinās!” 

Jaunogres vidusskolas 9.a klases skolēns Mihails Sokurenko, kas ir Projekta “Uzmanību! Distance (ar valsti) samazinās! ” (#EEAgrants @Aktīvoiedzīvotājufonds), īstenotājs ir Rīgas Vācu kultūras biedrība; finansētājs: Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”, dalībnieks, kandidē uz 10. Jauniešu Saeimu!

Jauniešu Saeima ir Latvijas parlamenta projekts, kas jauniešiem dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu. Jaunieši piesaka savas idejas vēlēšanām, rīko kampaņu un vāc balsis idejas atbalstam.

Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām saņemts lielākais balsu skaits, vienu dienu sanāk Saeimas namā, lai caur pašu pieredzi izprastu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par sabiedrībā aktuālām tēmām.

Kandidēt 10. Jauniešu Saeimā var ikviens Latvijā un ārpus Latvijas dzīvojošs jaunietis, kas līdz 2023. gada 21. aprīlim (ieskaitot) sasniedzis vismaz 15 gadu vecumu, bet nav vecāks par 20 gadiem (ieskaitot).

Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī Jauniešu Saeimas vēlēšanu laikā kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu. Tikai 100 atbalstītāko ideju autori tiks ievēlēti 10. Jauniešu Saeimā.

Nobalsot par Mihaila ideju var https://jauniesusaeima.lv/ideja/21279/#_=_

Sagatavoja direktora vietniece Vija Ziemele


© 2024 Jaunogres vidusskola – izstrāde verpejs.lv