Jauniešu uzņēmējdarbības ideju hakatons

Ogres novada Jauniešu mājā 7. un 8. martā notika jauniešu uzņēmējdarbības ideju hakatons “Metaverse: tehnoloģijas nojauc robežas”, kurā piedalījās jaunieši no dažādām Ogres novada izglītības iestādēm. Jaunogres vidusskolu pārstāvēja 9.a klases skolēnu komanda.

Hakatona mērķis ir rosināt ilgtspējīgas biznesa idejas nākotnes koprades telpai, kas uzlabos dzīves kvalitāti mājsaimniecībās, produktivitāti tautsaimniecības nozarēs, sasniegumus izglītībā un uzņēmējdarbībā – jauniešu radītas, prototipētas un testētas biznesa idejas – kādas tehnoloģijas jau šobrīd eksistē un kas vēl nepieciešams, lai veidotu labāku dzīves un darba vidi iedzīvotājiem. Hakatoni jauniešiem ir iespēja izmērīt savu radošuma līmeni un apgūt metodes radošuma un sadarbības attīstīšanai.

Latviešu valodā metaverss nozīmē virtuālās realitātes telpa, kurā lietotāji var mijiedarboties ar virtuālo vidi un citiem lietotājiem.

Hakatonā jaunieši no Ogres Tehnikuma, Ogres Valsts ģimnāzijas un Jaunogres vidusskolas komandu ietvaros ģenerēja idejas, ko mēs varētu darīt šobrīd, lai varētu labāk dzīvot nākotnē. Idejas attīstīt palīdzēja arī vairāki mentori.

Pirmajā dienā tika ģenerētas, attīstītas un testētas idejas, bet otrajā – jaunieši tās prezentēja žūrijai, ko veidoja Vidzemes uzņēmējdarbības centra Inovāciju brokere – uzņēmējdarbības konsultante Rita Sprindžuka, SIA “Cita telpa” veidotājs Normunds Skrebelis un Ogres novada pašvaldības speciālists sadarbības jautājumos ar uzņēmējiem Nauris Vējonis. Labākās komandas saņēma balvas no Ogres novada pašvaldības un Vidzemes uzņēmējdarbības centra.

9.a klases skolnieks Pāvels Belouss, strādājot komandā, ieguva 1.vietu un saņēma dāvanu karti 25 eiro vērtībā  aktivitātēm dabas parka “Ogres Zilie kalni” teritorijā.                                                                                                                  9.a klases skolnieks Kirils Gavrilovs, strādājot komandā, ieguva 3.vietu un saņēma dāvanu karti 22 eiro vērtībā SIA „Cita telpa” auto stimulatoru un virtuālās realitātes spēlēm.

No sirds sveicam Pāvelu un Kirilu!

Pedagogs, karjeras konsultants

Kira Miļča


© 2023 Jaunogres vidusskola – izstrāde verpejs.lv