Nodarbības, iniciatīvas “Latvijas skolas somas” ietvaros.

Novembrī pie mums ciemojas Sveču un Ikšķiles saldējuma  darbnīcas.  Uzņēmumi novadīja divas interaktīvas un interesantas nodarbības. Viss tas notika iniciatīvas “Latvijas skolas somas” ietvaros.

14. novembrī bija organizētas nodarbības “Saldējums vēsturē un mākslā” ar Ikšķiles saldējumu, tajās piedalījās  1., 5.b un 8. klases.

Nodarbības laikā skolēni iepazinās ar saldējuma ražošanas iekārtām, uzzināja šī burvīgā kāruma pagatavošanas receptes un dažus noslēpumus. Bet visvairāk skolēniem patika tas, ka viņi saldējumu varēja degustēt, salīdzināt un atminēt to sastāvdaļas.

Paldies Ikšķiles saldējumam par lielisko iespēju piedalīties tāda interesanta pasākumā!

23. novembrī mūs sagaidīja tikšanas ar Sveču meistari, kuri piedāvāja dalību sveču liešanas darbnīcās 2.-4., 5.a un 6.b klasēm. Katra klase atsevišķi iepazina sveču izgatavošanas senāko procesu, meistari parādīja, kā izskatījās mūsu senču gatavotās sveces. Krāsainie parafīna gabaliņi izskatījās kā mazas konfektītes, tā gribējās pagaršot! No tiem skolēni gatavoja katrs savu svecīti. Un tiešām visiem sanāca! Katrs aizgāja no nodarbības priecīgs un ar lepnumu nesa mājās vecākiem savu darināto svecīti.

Paldies Sveču meistariem par interesantu un aizraujošu darbnīcu!


© 2023 Jaunogres vidusskola – izstrāde verpejs.lv